Olej kokosowy do włosów sprawia, że stają się one zdrowe i lśniące.

W swoim naturalnym stanie olej kokosowy do włosów w temperaturze pokojowej ma stałą konsystencję. Po lekkim ogrzaniu jest zupełnie płynny i w tej postaci jest znakomitą odżywką dla włosów. Wystarczy na kilka chwil umieścić buteleczkę z olejem w ciepłej wodzie (niezbyt gorącej, aby nie poparzyć dłoni i skóry rąk przy jego nakładaniu).

Olej kokosowy do włosów

Jak stosować olej kokosowy na włosy ?

Można na noc nałożyć na włosy odrobinę oleju (trzy lub cztery łyżeczki), a rano spłukać. Można użyć  go w większej ilości i pozostawić na włosach minimum godzinę przed ich myciem. Oczywiście, im dłużej pozostawimy olej kokosowy na włosach, tym go więcej wniknie we włosy. Dobrze co najmniej raz w tygodniu zrobić dla włosów taki mocno odżywiający i nawilżający zabieg. Warto również wmasować olej kokosowy w skórę głowy, nie tylko odpręży Cię to i zrelaksuje, zwiększy ukrwienie skóry, pomoże też zwalczyć łupież i odżywi cebulki włosów. Olej kokosowy do włosów stosowany regularnie jako odżywka zapobiega łupieżowi, stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu.

Jakie efekty daję regularne stosowanie

Olej kokosowy jest znakomity do nawilżania końcówek włosów. Jeśli masz suche włosy, dosłownie odetchniesz z ulgą już po pierwszym zastosowaniu oleju jako odżywki na włosy. Po umyciu głowy możesz wmasować niewielką ilość oleju w same końcówki. Jeśli chcesz nawilżyć same końcówki wysuszonych włosów,  zwilż je najpierw wodą, wówczas cząsteczki oleju z większą łatwością będą mogły przeniknąć w głąb końcówek, nawilżyć je i wzmocnić.

Kobiety w Indiach znane są z bardzo długich, pięknie lśniących i zdrowych włosów.

Do ich pielęgnacji systematycznie stosują olejki. Nie zdziw się więc zdrowiem i pięknem, które zobaczysz w swoich włosach, jeśli zadbasz o nie przy ich pomocy. W innych artykułach dowiecie się jak można stosować olej kokosowy na twarz, a także poznać dokładniej inne zastosowania oraz właściwości tego wspaniałego specyfiku.

Dowiedz się więcej:

Powiązane posty: